Gruzja

Dzięki Bogu udało mi się zobaczyć cząstkę tego kraju przed skażeniem jakim są tanie linie lotnicze. Ktoś mądry napisał, że jak tanie linie lotnicze zaczynają kursować do świetnego, autentycznego kraju to bądź pewny że on już nie będzie świetny a tym bardziej autentyczny. Chmary turystów bogatszych od nas Polaków wyleją się z samolotów i będą się bawić w Gruzji bo dla nich jest tam tanio i nawet się nie obejrzysz a w Gruzji usłyszysz i zobaczysz angielskich chłoptasiów przylatujących na wieczór kawalerski.

Na szczęście w grudniu a więc w zimie ludzie boją się jechać gdziekolwiek, bo przecież zimno a jeszcze ” na wschodzie” to tym bardziej.

Zima w Gruzji wygląda zdecydowanie inaczej niż w Polsce. Tam rzadko temperatura spada poniżej zera a przeważnie oscylacje w granicach 10 stopni i więcej. Zima to bardzo dobra pora na zwiedzanie. Nie ma właściwie żadnych turystów , jest taniej, jest śnieg w górach prze co wyglądają jeszcze piękniej niż w innej porze roku.  Jest jeszcze masę innych plusów na zwiedzanie Gruzji zimą ale to już trzeba samemu się się przekonać.

Na pewno przed wyjazdem do Gruzji usłyszycie, jeszcze bardziej niż przed wyjazdem do Rumunii ,Bośnii, Ukrainy itp. że to niebezpieczne, że to dziki kraj, że na każdym dachu siedzi snajper który tylko marzy aby zestrzelić biednego polskiego turystę. Nic z tych rzeczy, Gruzja to bardzo gościnny kraj, jest tu naprawdę bezpiecznie. Oczywiście jeśli szukasz kłopotów to znajdziesz je, ale to chyba w każdym kraju na świecie.

Dlatego nie czekaj pakuj plecak i wyruszaj do Gruzji.

DSC_0006

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *